| stoian2013 a întrebat:

Adopt pui de caine din rasa AMSTAFF, nu prea am bani acumhappy
Imi plac mult caini si as vrea si eu un puiut din rasa asta va rog din suflet daca aveti sunati la
Nr. 074114838
sau la
ID-Mes:stoian_ionut98

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Crezi ca poti sa-l intretii daca nu ai bani sa-l cumperi? Ca adult intretinerea te duce la 400lei,dar cand e pui,cand are nevoie de vaccinuri,deparazitari, vitamine, accesorii s.a.
De adoptat nu o sa gasesti, sunt rari cei care doneaza astfel de caini sau daca ii doneaza sunt cazuri in care ii da fiindca au probleme de comportament, asa ca ai grija in caz ca ai noroc.

| MihayAndrey a răspuns (pentru RedNose):

Nu neaparat 400 lei. Cu al meu ma duce undeva la 150. (ca adult) ca puppy (pui) 250

| RedNose a răspuns (pentru MihayAndrey):

Cu ce il hranesti?

| MihayAndrey a răspuns (pentru RedNose):

Cand era pui cu friskyes si ciorba, calciu etc., acum cu tot felul de boabe, ciorbe si toate nebuniile facute pentru el.

7 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Eu am 2 amstaffi masculi, ambii de 1 an si 4 luni. Hrana pentru ei ma costa apx. 1100 lei/luna pentru ca eu nevoie obligatoriu de vitamina C, E pentru sistemul imunitar, de acizi grasi Omega 3 si de cantitati mari de proteine, care sunt foarte scumpe etc. Nu stiu ce sa zic... Amstafii sunt niste scumpi (atat la propriu cat si la figurat) dar trebuie sa-ti si permiti... Daca ai alte intrebari, astept.

| RedNose a răspuns (pentru totElodia):

Stiu pe cineva care are tot 2 amstaffi adulti si il duce cam la 300-350lei hrana de calitate(acana/proplan/belcando)+mancare gatita+vitamine(cafortan, care este cel mai bun, urmat de k-9) si se vede ca sunt ingrijiti bine cainii, nu e omul care doar se lauda.

| AtateaConditii a răspuns:

Cainii de rasă nu se adoptă, se cumpara, in SUA se dau la adoptii caini de rasa pentru ca sunt neglijati si exista politia animalelor SPCA. Angajeaza-te si economisesti 100 lei, 200 si iti cumperi un puiut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai bani sa-l cumperi cu siguranta nu ai bani sa-l intreti. Cainii nu traiesc din mangaieri.