| MrBlue a întrebat:

Ajutati-ma! Cainele meu a fost otravit, nu e chiar al meu, e a bunicii mele, este ciobanesc carpatin. Niste remedii... Nu il pot duce la veterinar pana maine. Incepe sa fie slabit, acum o jumatate de ora a fost otravit dar nu stiu cu ce si cine a facut treaba asta murdara, dar daca voi afla va avea de aface cu politia. Ce pot sa fac? Incepe sa se traga pe jos crying(( DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| rucsiyiykka85 a răspuns:

Da-i sa bea niste lapte, anul trecut si cainele bunicii a fost otravit si printr-o minune a supravietuit, apoi am aflat de la veterinar a laptele are niste proprietati medicinale, ma rog...bafta oricum!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ascovit a răspuns:

Cel mai des ai mei de cate ori ne era otavit vreun caine ii dadeau lapte.
Recent am aflat de la o prietena ca ei imbatau cainele cu bere.
Iti recomand totusi sa ii dai lapte

| tr3ig a răspuns:

Cainele moare si tu sta pe net... hai ca esti tare frate. da-i lapte pe gat sau otet si roaga-te sa isi revina, daca nu sa ii mancati pomana sanatosiwinking

| PiTbuLuL a răspuns:

Nu-i da lapte ca va agrava situatia! Dai zar daca nu vrea bagail pe gat ala ii curata stomacu e numai bun sau otet cu apa si ala dai repede ca nu mai are mult de trait!

| paul55 a răspuns:

Salut pai eu zic sa ii pui in olita in care ii dai sa bea apa sa ii pui apa cu sare sau daca nu vrea sa bea dai pe gat apa cu sare, lapte, oţet di multe licide.

| wolverine13 a răspuns:

Eu am auzit ca laptele diminueaza efectul otravei

| Anonim5566 a răspuns:

Cel mai sigur baga-i doua degete pe gat si fa-l sa vomite. Asa va elimina otrava. Apo da-i sa bea apa cu sare. Sigur isi revine daca faci asa. Sper sa isi revina, bafta!

| MrBlue explică:

Este bine, aseara i-am dat lapte. Multumesc oricum pentru raspunsuri, acum se joaca si este foarte vesel. Eu i-am dat lapte inainte de a scrie intrebarea, dar am promis ca dau funda!

| cleuta a răspuns:

Joaca-te cu el si dai pe furis otet.dar daca nu merge dai lapte, zeama de varza etc.

| roxu20 a răspuns:

Da-i zeama de varza toarna-i pe gat cat mai multa