| raullik007 a întrebat:

Ajutor! Am o iepuroaica gestanta.
Mi-am cumparat-o de cateva zile.
1)nu stiu sigur cand trebuie sa fete, dar eu i-am pus paie si fan in cusca...eu vad ca ea tot scormoneste cu labutele din fata in cusca ei de plastic, ce vrea sa faca, oare se pregateste?
2)ce trebuie sa-i dau de mancare special pentru a avea lapte si sa ingrijeasca puii?
Spuneti-mi si altele despre ei..va rog!

1 răspuns:
| andreimazureac a răspuns:

Cand e gestanta ea incepe sa traga parul de pe ia si isi face singura loc din par unde sa fete.eu am patit o data cu o iepuroaica ca iepuroaica sia mancat puii.si am intelas ca ia mancat deoarece ia a fatat si era slabita si avea nevoie de calciu.eu nu am dat nimic special sa manance la iepuroaicele gestante.