AJUTOR URGENT am gasit un gugustiuc care nu poate sa zboare si isi tine ochii intredeschisi si scoate sunete ciudate (ca niste oftaturi) si isi misca doar capul putin de tot CE ARE SI CE SA FAC NU STIU CAT TIMP MAI AM RASPUNDETI REPEDE VA ROOOG

Răspuns Câştigător
| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Şi eu gaseam pasari bolnave, si le ingrijeam cat puteam...Du-o la veterinar, sa o ingrijeasca el, dar oricum, da-i libertate, nu ii face bine sa intri in sufletul lui. Gandeste-te ca daca nu ai fi fost tu murea oricum demult...Da-i si tu complex de vitamine si baga-i fortat mancare pe gat, dar fara sa il ineci. (rame si alte insecte, fara cereale sau paine...are nevoie de proteine, nu de amidon!)

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cred ca este un pui, care a cazut din cuib, sau daca este adult, este bolnav, ei nu prea tariesc in captivitate, deoarece le este frica de oameni si mor de spaima.
Te-as sfatui sa te duci cu el la veterinar sa vada care este problema si care ar fi solutia, asa fara sa il vada, nici chiar un veterinar nu poate sa iti spuna ce are si ce sa ii faci tu.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Eu zic sa-l mananci

| mihai69 a răspuns:

Nu prea ai ce-i face. Altă dată, lasă-l unde îl găsești, natura trebuie să-și urmeze cursul. Dacă are o boală contagioasă, ce te faci? Mergi cu el la un veterinar, să vadă el ce are, măcar să fii sigur(ă) că nu iei și tu ceva.

| Dismally a răspuns:

Mergi cu el la un veterinar, nu ai cum sa il ajuti daca nu stii ce are.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Orice ai face, cred ca e cam la sfarsitul zilelor! Nu o sa manance sau bea, fiindca e bolnav. Nu ar trebui sa atingi pasari bolnave. Ele pot fi purtatoare de tot felul de boli!

Răspuns utilizator avertizat

Haideti, imi poate da cineva un raspuns folositor... nu il pot lasa asa si inca traieste.Sigur ii pot face ceva, cu ajutorul vostru