| Clari34 a întrebat:

am o intrebare si va rog, raspundeti-mi cat mai repede, caci depinde viata unui animal de raspunsurile voastre. acum cateva ore am gasit un porumbel ce acea la pamant, nu respira greu, nu scoate sunete ciudate, dar nu mananca nimic si sta cu ochii inchisi, nu bea apa si are o poitie ghemuita. reactioneaza daca il ating, dar in rest nu face nimic. va rog, ajutati-ma! ce pot face in afara de al duce la doctor? nu am timp in seara asta, si nu vreau ca peste noapte sa moara.

Răspuns Câştigător
| gohsty a răspuns:

Eu am avut un papagal si avea aceleasi simptome..al meu a muritcrying dar probabil si din motiv ca, in anul respectiv era extrem de cald afara fiind vara. Poti sa incerci sa ii pisezi mancarea si i-o administrezi ca apa de altfel, pisata si prin seringa fara ac. Poti sa ii uzi putin talpile si sa ii picuri fffff putini stropi pe aripa udati mana cu apa apoi ca si cum ai stropii fata unui copil inchizand pumnul si apoi desfacandu-l rapid, stropii sa sara pe aripile lui) altceva...nu stiu. Sper sa traiascasadlove strucklove struck

| Clari34 explică (pentru gohsty):

Multumesc mult pentru raspuns! am sa incerc cele spuse de tine, chiar mi-ai fost de ajutor, se vede ca iubesti animalele! happy

| gohsty a răspuns (pentru Clari34):

Mersii:* sper ca va fi si mai binelove struck

5 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Da-i drumul, nu creste in captivitate un gugustiuc, de aia nu manaca si nu bea apa.

| AlexandraGabriellaLova a răspuns (pentru dragos9234):

Asta vara mi s-a intamplat si mie, a zburat in geam, ra gugustiuc si a stat 3 saptamani la bunica mea si apoi s-a facut bine

| sarah33 a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci tu, daca nu-l duci la doctor