| Crissti69 a întrebat:

Am 2 perusi. Un mascul si o femela. Masculul ii sanatos, dar, femela tot sta umflata in pene, face cu capul ca si cand tuseste dar nu tuseste, si ii merge burta.
Ce mi-ati recomanda sa fac pentru ca n-am timp s-o duc la veterinar? big grin sad

1 răspuns:
| Veva a răspuns:

Am avut aceleasi manifestari la perusii mei.I-am controlat in pene si aveau niste viermisori care se plimbau pe acolo.I-am dus la o farmacie veterinara si i-au pus o substanta dupa gat a fost 1 leu.Trebuie sa le faceti baita din cand in cand daca nu-si fac ei si sa le spalati cusca. Daca nu aveti timp rugati pe cineva sa ii duca pentru ca pot muri din cauza acelor viermisori.