| Roby8663839 a întrebat:

Salut, Mi-am luat o nimfă, o am aproximativ de 3 săptămâni,am ținut-o în cușcă atâta timp,a ieșit o data si s-a lovit de pereți,atunci am scos-o eu din cușcă, am luat-o in mână și am băgat o inapoi de frica să nu plătească ceva. Acum are usa de la colivie deschisa și semințe in fața si nu vrea să iasă. Canta si este activa dar nu iese sin cușcă.Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
| Torrpi a răspuns:

E speriata. Nu o forta. Va iesi cand se va simti in siguranta.
Sper ca nu ai pisici in casa. Asa nu va iesi niciodata.

| Roby8663839 explică (pentru Torrpi):

Mulțumesc! Si nu am pisicihappy

| Anonima6775 a răspuns:

Nu forțați niciodată contactul fizic dacă pasărea este speriată. Fiți blând și răbdători, construiți treptat încrederea cu ea?

| Roby8663839 explică (pentru Anonima6775):

O să încerc, mulțumesc!