| kitty_9669 a întrebat:

Am 3 pisici, 2 pisici (birmaneza si portocalie) si un motan(nu e de rasa), portocalia e noua pe la noi prin casa sa acomodat ff repede, Se cearta ingrozitor cu pisica birmaneza! Adica cea birmaneza statea intr-o camera, si acum sta cea noua...si din cauza ei nu mai sta acolo...cand vine cea birmaneza sa manance, Repede, repede vine cea portocalie si sare la mancare...gen :
-Stai departe e mancarea mea! Si nu mai manaca :O :O
O alta problema e ca nici motanul nu mai sta acolo... Mi-e fff frica sa nu se simta data la o parte si sa fuga...eu stau la curte... crying
HELP! CUM LE FAC SA STEA IN ACEASI CAMERA?
ADICA SA SE INTELEAGA?
M-am mai uitat la intrebari dar gasesc numai despre caini si pisici
P. S-Motanul are 1 an si 5-6 luni, Birmaneza 2 ani...sau cam asa...si cea portocalie, nu stiu, a venit de pe strada... dar e mica nu cred ca are mai mult de 1 an
DAU FUNDA!
Stau impreuna pisicile de aproape 2 zile

Răspuns Câştigător
| lola_5690 a răspuns:

Trebuie sa le lasi sa se obisnuiasca cu pisica cea noua, si daca in cel mult o saptamana nu s.au putut imprietenii, muta una dintre pisici cu tot cu bol de mancare etc. in alta camera. Sper ca ti-am fost de folos big grin

3 răspunsuri:
| mmamiruna a răspuns:

Buna! In general pisicile(femelele) sunt foarte posesive,adica daca o alta pisica le invadeaza spatiul(lor) reactioneaza urat. Tu ce poti face este sa le amenajezi, desigur daca ai posibilitatea cate un spatiu fiecareaia, adica ma refer la manacare.Cu timpul poate se vor intelege, dar fa acest pas cu mancarea; probabil de aceea birmaneza ta sare la cealalta cand vine sa ii manance manacarea. BAFTA

| kikidulcik a răspuns:

Trebuie sa le lasi sa se obisnuiasca... dupa se vor intelege mult mai bine.si cu problema cu mancarea, ce sa zic, punele in boluri separate, poate merge...

| Alexandraxxx a răspuns:

Se vor acomoda dar IN TIMP. In nici un caz asa de repede. Incerca sa le dai de mancare separat, in nici un caz sa manance toate din acelasi bol. Asigura-te ca cea venita de pe strada este vaccinata si deparazitata!