| HelloThere a întrebat:

Am adoptat o catelusa acum doi ani undeva prin iarna, cand era ger ingrozitor si zapada foarte mare.Am incercat sa o invat sa faca afara,dar nu am insistat foarte mult din cauza zapezii si frigului, iar in restul timpului o puneam sa faca intr-un balcon cu deschidere mare.Cand a venit primavara,am inceput sa o scot mult mai des,dar intr-o zi nefericita a dat o masina peste ea.Ea s-a facut bine dar acum efectiv ii e frica sa mai iasa din blocAcum isi face nevoile in balconul ala, si vreau sa o invat sa iasa din nou afara.De fiecare data cand o scot,ori refuza cu vehementa sa iasa din scara, ori face cativa pasi si dupa aia ma trage inapoi in casa fara ca nici macar sa fi facut ceva.Cum sa o invat sa faca afara? crying(

1 răspuns:
| mocanumiruna13 a răspuns:

Daca o ti tu in brate si o mangai usor usor isi va da drumul si va face afara