| dany_3852 a întrebat:

Am deratizat-o(pisica mea) si am tratat-o pentru limbrici faza e ca nu e castrata si cum imi pot da seama daca are pui?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca ii creste burta.Altfel nu poti! Gestatia la pisici dureaza intre 61 si 69 de zile, in medie cam 65! Poti s-o sterilizezi oricand, chiar daca este cu burta mare aproape sa fete! Pentru ca se scoate uterul cu tot cu pui! Este o operatie destul de grea pentru pisica, chiar daca nu este gestanta.