| Gabrriela00 a întrebat:

Am gasit acum cateva zile am gasit un pisoi, tralalalala... are o problema la ochiul drept. Cateodata ii mai lacrimeaza, ii dau cu ceai de musetel, dar nu trece asa repede, poate o sa treaca mai tarziu, dar vreau, daca stiti, o alifie pentu el ca sa treaca mai repede. Un site ceva, FUNDA happy. Nu e urgent.

Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Buna! Si eu am patit la fel cu motanul meu. cred ca ori se batuse, ori se intepase in ceva. Asa ca l-am spalat cu ceai si apoi i-am dat cu Nidoflor (ungunet pe care il gasesti la farmacie, si e bun chiar daca e pentru oameni) dar putin si nu a trebuit sa ii dau si a doua oara ca i-a si trecut. La fel mi s-a mai intamplat si cu alta pisica si i-am dat cu Kanamicina ( e ungunet pentru ochi, atunci cand tragi curent, etc. Costa in jur de 8 lei -> depinde de farmacie). Daca incerci si nu-i trece,du-te la veterinar, sau asteapta cateva zile dar sa stii ca ceaiul de musetel mai rau inflameaza ochiul, din cate mi-a spus medicul meu, oftalmolog.Totusi eu zic sa incerci, nu costa mult, iar daca iti iubesti pisica o sa faci totul.happy Deci.ce sa mai zic thinking Ii urez pisicii tale : Insanatosire grabnica! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,eu fi intrat ceva in ochi. Spala-l cu lapte pe cap si stergel cu un
prosot uscat uscat, apoi da-i ceva ceai si o sa ii treaca.Si apropo, sa nu arunci cu el in sus ca isi sparge nasul si apoi plange. Puiul meu de pisoias plange totdeauna, dar nu stiu de ce.Nu are nimic. Poate sufera dupa ceva.I-am dat detoate.nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma gandeam ca vrei sa ne canti cand ai inceput cu tralalalalaughingrolling on the floor

| FesCuDungi a răspuns:

Du-te la un petshop si intreaba acolo de ce ai avea nevoie! inteligenta asta cu musetelul, putini o stiuwinking

| BlueOctober a răspuns:

Pentru mine e urgent cand e v b de animalute in 2 saptamani ar trebui sa ii treaca cu musetel daca nu ii trece trebuie sa ii cumperi picaturi sunt f bune si ieftine le gasesti la farmacii veterinare unde probabil o sa iti zica sa ii dai antibiotice