| Useria a întrebat:

Am gasit o pisicuta mica si fara stapan cand eram afara si imi place mult pisica aia dar parintii nu ma lasa ca cica naparleste. Cum sa ii conving pe parinti sa ma lase so pastrez si cum fac sa nu fie par prin casa?

Răspuns Câştigător
| CrazyStyle a răspuns:

Ii poti convinge avand grija de ea intr-un loc in care nu prea merge toata lumea, iar dupa vreo saptamana sa iti chemi parintii si sa le arati ca poti avea grija de ea.
Problema cu naparlitul tine si de alimentatie si de vreme, desi in mare parte de alimentatie. Fiind pe strada, mananca ce apuca, daca are norocul sa manance ceva, asa ca da-i niste mancare facuta in casa sau cumpara-i special pentru ea si ai sa vezi cat de frumoasa o sa fie!

Bafta in continuare! Si tie si pisicutei big hug :*!

4 răspunsuri:
| Missperfect a răspuns:

Pai...daca nu ai surori frati poti sa le spui parintilor tai ca te simti singura si ti-ar prinde bine o pisica si ca vei avea tu grija de ea, vei sterge dupa ea ei nu vor trebui sa faca nimic poate ii convingi! si in legatura cu parul nu cred ca ai avea ce face decat sa o speli bine si des cu sampon de pisica nu cu samponul tau ca am auzit ca naparleste mai rau! si apropo ai grija ca daca naparleste parul rau, rau poate sa aiba vreo boala! sper ca ti-am fost de ajutor! noroc!

| Bossulet a răspuns:

Insista, roaga-i arata-le ca esti responsabila, da-ti silinta, primele 2 luni foloseste-ti alocatia la maxim pentru a ii acorda ingrijirile medicale, ia initiativa si du-o la veterinar, convingei sa te lase sa o tii 1 saptamana de proba, promte-le ca o sa cureti dupa ea, in acea saptamana o vor indragi si eibig grin la mine metodele astea au functionat doar ca in cazul meu a fost un cainebig grin

| Stefi_2999 a răspuns:

Pai mergi la petshop si cumpara ceva ca sa nu'i cada parul'.(asta daca chiar vrei sa tii pisica). si cu parintii - vezi tu. eu o data am facut un fel de conferinta in care am aratat toate beneficiile. Zic sa incerci! Succes! Panglica?

| Toxic_8791 a răspuns:

Pai daca nu te lasa ingrijeste pisicuta adica sa o speli sai dai laptic de mancare si tine pisicuta o perioada afara din casa adica o ti pe un hol sau daca ai ceva o cutie un coltar care nu ii bun pune-o acolo stiu ca e greu si dupa aceea o prerii este un piaptan special pentru caini pisici si ii mai rogi pe parinti tai si sa le arati pisicuta.
Stiu ca e greu ca si eu am luat o catelusa "Seyzy" si am facut tot posibilul da mi-a fugit.
Sper sa reusesti!