| naick13 a întrebat:

Am luat de curand( o saptamana) un sticlete de la un crescator(are inel pe picior), dar de cand l-am adus nu canta deloc desi il tin pe balcon alaturi de canar si scatiu,(are o cusca destul de mare, nu da semne ca ar fi bolnav).

1 răspuns:
| ariana2001 a răspuns:

Buna...si eu am avut sticleti..Cand mi-am luat alt sticlete..Nu a cantat deloc..Si multi mi-au spus ca nu canta din cauza celorlalti sticleti...si asa ca l-am dus in alta camera si i-am pus multe flori in juru lui..si a inceput sa imi cante..Trebuie sa ii dai drumu prin casa cu ceilalti. dupa ce incepe sa cante.Bine dar asta a durat ceva, cam 3 sapt.