| euu03 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Va rog... Am un pisic mic care are o luna si putin. De azi tot face niste crize se svarcoleste face spume la gura, miauna de durere. Am vrut sa merg la medicul veterinar dar n-am putut sa duc si pisicul deoarece nu puteam sa il tin de urat ce facea. I-am explicat doctorului si mi-a zis ca trebuie sa astept sa vedem daca trece peste noaptea asta sau nu. ori a mancat ceva otravit ori are epilepsie. I-am dat apa cu sare, lapte cu seringa. Intrebarea mea este ce pot sa ii fac ca sa se calmeze?sad Mi`e mila de el crying se chinuie rau de tot. Mi`e frica sa nu moara pana il duc maine la veterinar sad

5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

De ce nu ai pus intrebarile astea veterinarului? Crezi ca noi suntem mai competenti ca un veterinar?
Si eu cred ca nu ai ce sa-i faci. Si daca ar avea epilepsie crizele nu ar dura o zi intreaga. Ar dura cateva minute si gata.

| raluky4 a răspuns:

Neaparat cheama un veterinar! Cel mai sigur a fost otravit.Umbla mult pe afara pisoiasul?

| FucktheSystem a răspuns:

Mai sigur ar fi sa chemi un veterinar al domiciliu. altceva nu poti face.

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Oh saracutul sad Nu stiu...ar trebuii sa il strgi la gurita, sa incerci sa il hranesti sa neaparat sa chemi un veterninar.sau macar sa il trebi pentru niste pastilute ce le poti administra tu...

Răspuns utilizator avertizat