| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pare stupida intrebarea, dar Stie cineva ce as putea sa ii dau la un pisic impotriva constipatiei. Se chinuie sa faca treaba mare si nu poate. Nu as vrea sa moara pentru ca e un pisic deosebit. App sunt la tara si aici nu e medic veterinar. Va sunt recunoscator daca ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu stiu, este activ? Atunci ar trebui sa-i ajunga doar niste hrana sanatoasa, restul face el prin "sport". Normal, activitatea fizica stimuleaza si activitatea colonului si atunci ii va fi mai usor sa isi faca nevoile, dar are nevoie si de o hrana sanatoasa, care sa stimuleze tranzitul intestinal.

| tyana a răspuns:

Incearca supozitor cu glicerina daca gasesti la farmacie, destul de greu de pus insa.Sau o bucatica de sapun(micuta)de forma lunguiata care sa fie usor de aplicat in anus.Problema e ca nu stiu cum o sa reusesti tu sa ii pui supozitorul sau sapunul, cu siguranta nu va sta.