| Maria203 a întrebat:

Am o broasca testoasa cu tample rosii si are 6 cm. Poate sa,, naparleasca"(nu stiu cum se spune la broaste testoase)de la marimea asta? Nu stiu exact cati ani are dar o am de un an. Sper sa nu fie ceva grav pentru ca am observat ca nu mai are carapacea ca inainte.

Răspuns Câştigător
| CoolCat97 a răspuns:

Eu am o broasca testoasa de florida cu tamplele rosii in varsta de 15 ani, de regula de la 6-8 luni deja isi schimba regulat carapacea, de obicei in sezonul rece si la inceputul sezonul cald,, naparlesc'' cel mai mult.
Te sfatuiesc sa stai linistit, broastele testoase isi modifica constant solzii de pe carapace pe durata cresterii, pana devine adult o sa ii tot cada solzii si o sa observi ca si carapacea isi modifica culoarea.

| Maria203 explică (pentru CoolCat97):

Multumesc foarte mult

3 răspunsuri:
| Ada78 a răspuns:

Www.e-pets.ro/sfatul-specialistului/pagina-1.Dai pe intreaba specialistul si îi scrii o scrisoare.