| sellyz a întrebat:

Am o pisica de 2 luni jumate(10 saptamani) o cheama horhe si nu stiu ce sa ii fac.cam de cand a avut o luna e bolnava incontinu are conjunctivita si trage pe nas.i-am pus picaturi in ochi, i-am dat antibiotice pentru raceala dar degeaba.ce ar putea sa aiba? va rog ajutati-ma pentru ca este un pisic asa dragut care merita ajutorul vostru.

mentionez ca nu i-am facut inca vaccin. oare pot sa ii fac daca ii bolnav?

dau funda!

multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| cris150 a răspuns:

Pentru problema la nas, trebuie neaparat sa o duci la veterinar. Conjuctivita la pisici in primele faze se trateaza cu Kanamicina H care e unguent. Eu sugerez sa mergi cu ea la veterinar, ca sa-i faca si deparazitare si apoi vaccin si sa-i rezolve cu raceala.

2 răspunsuri:
| EduardTPU a răspuns:

Ce fel de conjunctivita este? Doar lacrimeaza sau i-au aparut deja furunculi la ochi, in ultimul caz trebuie dusa la veterinar si scoase chirurgical daca nu a ajuns inca in acest stadiu ii trebuie un tratament specializat de la un medic veterinar pentru a nu se produce complicatii, putandu-si pierde chiar vederea!

| GoguSteriade a răspuns:

La veterinar n-ai fost? Blindezi pisoiul cu medicamente dupa ureche?