| Annelisee a întrebat:

Buna dimineata TPU. Am o problema si am nevoie de ajutorul vostru.
De 2 saptamani nu mi-a venit menstruatia (in luna dec nu a venit deloc), insa in fiecare luna imi venea regulat, cu intarzieri pana in 2-3 zile. Mentionez ca luna aceasta am avut o raceala si am luat medicamente aprox 1 saptamana.
1. Oare din vina racelii nu mi-a venit sau a medicamentelor? (mentionez ca am avut o raceala la ovare)
2. Mereu ma doare in zona ovarelor si inca nu a venit sad atunci de ce ma doare?/
3. As putea lua ceva medicamente sau vitamine sa imi vina?
4. Mentionez ca am avut act sexual protejat.
Va multumesc si o zi placuta in continuare! :*:*

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ciclul e intre 3-5 saptamani la fetele cu varsta intre 13-20 de ani, depinde de fiecare, raceala e un virus nu vad cum te afecteaza un virus, nu trebuie sasi griji ca organismul se regleaza mereu, atata timp cat nu ai facut neprotejat e totul ok
1 nu cred
2 raceala
3 fier, magneziu, calciu
4 atunci nu vad cum, se poate ca unele medicamente sa aiba efecte de astea, se poate ca organismul sa se regleze

1 răspuns: