| Uzzy1993 a întrebat:

Am o problema sa spunem am o pisica de 5 anisori nu a fost data la motan niciodata si astazi un prieten de-al tatalui meu a adus motanelul la noi(motanul are 1 an si ceva). Pisica mea il cam respinge adica daca el se apropie de ea scoate niste sunete ciudate de genul grrrrr si nu stiu cam cat ar dura ca ea sa il accepte am mai citit si pe net si am vazut ca la inceput femela fuge de motan se ascunde iar motanul vine dupa ea dar daca se apropopie prea mult de ea il scuipa si face ff urat.Motanul o urmareste peste tot si privirile lor nu se desprind deloc.As vrea sa stiu cam cat ar dura ca femela sa accepte masculul.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna StarKiller,
Intotdeauna inainte de imperechere se comporta urat unul cu altul. Se pot bate la inceput dar dupa nu va mai fi nicio problema.
Parerea mea este ca nu e deloc bine ca acum, la 5 anisori sa ii aduci pisicii un motan. Daca nu a mai facut pui pana acum exista foarte mari sanse sa apara complicatii la nastere si poti sa si pierzi pisica daca nu actionezi la timp. Imi pare rau, am spus-o direct dar asta e adevarul.
Pa, pa

3 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

@ StarKiller: Inteleg.

| Uzzy1993 explică:

Da m-am gandit si eu si am in familie un specialist laughing.Pe bunicul, cand mama era mica a avut si ea vreo 5 pisici iar bunicul a asistat la vreo 2 nasteri.Si in caz ca nu se baga bunicul am sa tin cont de data si am sa o duc la o clinica

| Uzzy1993 explică:

Din pacate motanelul e prea tanar si nu stie ce sa-i faca pisica a luat pozitia specifica dar nimic se duce si ii da cu labuta la coada sad.E are timp sa invete