| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu 2 perusi. Nu stiu daca ar fi recomandat pentru ei portocalele, merele, si painea ( uscata, sau proaspata ). Ce le pot da, si ce nu?

Răspuns Câştigător
| Muflă a răspuns:

Fructele sunt ok dar ai grijă cu sâmburii de măr, conțin cianură din cauza insecticidelor (din câte am auzit). E prea puțină pentru oameni, dar lor le face rău... Și pâine n-ai voie să-i dai, sarea se va strânge în timp în organismul lor și or să aibă tot felul de probleme.

4 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Eu la perusii mei le dadeam salata verde (dupa ce o speli putin cu apa rece, ai putea sa le pui cate o frunza)
Si paine ai putea sa le dai, nu se intampla nimic doar sunt pasari big grin

| Ancutsa a răspuns:

Am uitat sa precizez, portocala nu este prea buna. sa nu faca diaree :-s.

Răspuns utilizator avertizat