| caldilac a întrebat:

locuiesc cu bunicul meu si as vrea sa cumpar un caine. doar ca el nu suporta cainii nu stiu din ce motivcrying cum sa il conving sa ma lase sa tin un catelpuppy dog eyes? va rog raspunsuribig grin funda:X:X

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Eu iti zic sa iti cumperi altceva, un caine este o responsabilitate mare si ai tot timpul din lume cand cresti sa iti iei un caine si chiar mai multi.
Ai putea sa iti iei hamster, porcusor de guineea, papagali sau pesti.
Te-ai gandit ca poate bunicul nu are p situatie materiala suficienta si pentru un catel? Sau poate are alergie sau nu are timp pentru unul.
Odata si odata te vei plictisii sa il scoti tot timpul afara sa faca lipsele.
Mai bine mai astepti pana esti mai mare.
Succes! happy

| Iubibilăă a răspuns:

Dovedeste ca poti avea grija de el. Mai intai trebuie note mari. Succeswinking

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Eu am un catel, poate il convingi pe bunicul tau sa ei un caine

| ingrid13 a răspuns:

Eu mi-am convins mama sa imi ia doi caini(la apartament!) aratandu-i imagini si articole din revista,, Ghidul Animalelor''.Mai intai a fost foarte sceptica ca voi avea grija de ei, dar acum este de acordwinkingIncearca si tu♥