| Adelina_7068 a întrebat:

Am si eu un papagal Kakariki ( Capra ) si il am cam de un an si nu stiu ce sa ii fac ca sa il imblanzesc. Nu sta pe mana sau pe degetul meu doar mananca de la mine din palma. Ce sa fac ca sa il imblanzesc? Nu vreo sa chinui pasarea si sa ii tai aripile. Dau funda pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| xInnocentxKidd a răspuns:

Da-i drumul din colivie in camera si cand o sa vrea sa intre in cusca o sa vina la tine si asa o sa il inveti...eu asa am facut cu papagalul meu si acum vine la mine pe umar si mananca de la mine
Funda?

2 răspunsuri:
| myxolaryy a răspuns:

Scumpo dar las-o alint-o mai mult pe kakariki si ea is va reveni daca acum nu vrea mai tarziu va vrea ei se imblanzesc dar cu timpul si cu grija si dragoste e si el o fiinta cred ca stii nu? deci lasa-l (nu inteleg fata sau baiat?)nul kinui acum
te am ajutat?
daca DA(funda)
daca NU(fundul)

| maryo238 a răspuns:

Incearca sai tai penele de la aripi sa nu mai poata zbura, si usor, o inveti sa se urce pe deget, pe umar. va functiona, si nu ii faci rau taindui penele, o sa-i creasca la locwinking