| AddeAndre14 a întrebat:

Am un papagal kakariki care are 6 luni. Cam de o luna nu reusesc sa o fac sa se urce pe mana mea sau macar sa nu mai zboare cand incerc sa ma apropii mai mult de ea. Cand ii spun sa vina la mine, ma asculta, dar nu se apropie prea mult. Ii e teama oarecum de mine si nu prea stiu ce sa fac. Putin ajutor?!

9 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Poate ca se simte singur? o sa vorbeasca dar toate la timpul lor

| cezar003 a răspuns:

Nu-l forta, fa-l sa gandeasca pozitiv

| cezar003 a răspuns:

Oricine citeste ce am scris o sa zica ca Hyperion este un nebun, cretin

| cezar003 a răspuns:

Trebuie sa ii castigi increderea ci nu sa i-o impui

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Nu-l chema niciodata pe gratis, da-i ceva mei sau o recompensa, prin asta va intelege ca apreciezi gestul lui altfel va crede ca este o rutina si o va demanstra! papagaii sunt mai inteligenti decat crezi

| cezar003 a răspuns:

Si vezi nu-l subestima ca te simte, rasa aceea are un caracter foarte puternic

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

As putea spune ca poti sa vorbesti cu el dar daca nu a fost la scoala, de unde sa stie alfabetul?

| cezar003 a răspuns:

Fa-ti mai mul timp si vorbeste cu el ca si cu un adult, este inteligent dar incapatanat

| AddeAndre14 explică (pentru cezar003):

Hyperion ce-ai fumat mamica? ca vreau si eu laughing)