| CarameleCuLapte a întrebat:

Am un Bichon frise în vârstă de 6 săptămâni și mănâncă o data ziua, și o data noaptea, când dorm pe la 4-5 dimineata, ar trebui sa imi fac griji? Mănâncă puțin?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ar trebui să-ţi faci griji şi să-l duci la veterinar. Iar şi mai bine, returnează-l mămicii!

| mihai69 a răspuns:

La vârsta lui ar trebui să mănânce măcar de trei ori, dacă nu de patru pe zi.
O să scadă la două mese cam pe la 4 - 6 luni. Dacă nu e hrănit suficient de des, va avea tendința să mănânce prea mult la o masă și nu e bine. Plus că la vârsta lui, prin hrană ar trebui să primească și hidratare (dacă ar fi lăsat lângă mama lui, ar suge măcar odată pe zi cam până la trei luni).

Răspuns utilizator avertizat