| cosminboy12 a întrebat:

Am un Bichon maltez de o luna jumătate si azi când stăteam pe canapea ea a ieșit afara si a băut apa dintr-o băltoaca cu nămol poate sa se inbolnaveasca (are primul vaccin făcut ) funda!

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Animalele sunt mai rezistente decat oamenii, deci nu-ti fa griji nu se imbolnaveste, mai ales daca are si vaccinul facut.

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu se imbolnaveste. Maidanezii sunt bolnavi? Altii sunt mai sanatosi decat cei tinuti in casa.

| JamilaGizeh a răspuns:

Ehh...stai linistit ca nu-i bai...
cainele meu bichon a mancat o baterie si inca n-a murit rolling on the floor)
sunt rezistente piticaniile astea

| NaomyTommy a răspuns:

Depinde cat e de sensibil nu uita ca e o fiinta, dar daca zici ca are primul vaccin nu cred ca ii se intampla nimic, stai cu ochii pe el si daca vezi ceva suspect fugi cu el la medic