| OMGisBrainiac a întrebat:

Am un caine lup, dar in ultimul timp de cateva luni ii cade blana, nu este naparlire, nu isi schimba blana... ce sa fac? Trebuie schimbata hrana?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Da,este de la alimentatie. Poate fi de la carnea de pui daca primeste prea mult sau carne de porc. Incearca sa nu-i mai dai carne, incearca peste si boabe cu mai putine proteine ex taste of the wild pacific stream.

| RedNose a răspuns (pentru RedNose):

Am uitat sa mentionez ca daca e tinut in casa asa se intampla, cainii tinuti in casa naparlesc pe toata perioada anului spre deosebire de cei din curte care naparlesc doar primavara si toamna. Daca e naparlire excesiva inseamna ca are probleme cu blanita. Poti sa-i dai si ulei de somon salbatic, e foarte bun.

3 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu spun sa-l duci de graba la veterinar, poate fi bolnav de cuperoza 1 Succes!

| JustSmileK a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine il duci la un veterinar. Poate fi o infectie a pielii si trebuie tratata.