| anonim_4396 a întrebat:

Hei, motanul meu vomita de vreo 4 zile dar doar o data pe zi. M-a pus al de jos sa-i dau jumatate de muschi file si dupa vreo 10 ore a inceput sa aiba varsaturi. Oare e de la mancare? Eu nu i-am dat niciodata mancare de oameni doar boabe, acum l-am trecut la dieta cu piept de pui fiert. Nu e apatic, are chef de joaca, alearga de nebun prin casa si dupa ce varsa se comporta normal. Nu varsa dupa ce mananca.

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Totusi, poate pisicii nu ii prieste, nici proaspat nici vechi.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tine-l pe boabe.Nu-i prieste mancarea.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, cred ca stiu la ce te referi, daca e mai vechi de 5-6 zile poate el sa fie file, da varsaturi si la oameni! E de la mancare in mod sigur. Nu-i mai da mancare veche.

| anonim_4396 explică (pentru dragosbogdan001):

Mama a zis ca era prospat muschiul ala, faceam o pizza si a inceput si el sa miorlaie asa ca i-am dat. Greata mi-a fost si mie dupa ce am mancat pizza dar el si-a facut program de vomitat deja.straight face

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un criteriu important: muschiul facuse clisa? Mazga aia alba care se sterge cu un servetel? Sau era lipicios muschiul?

| anonim_4396 explică (pentru dragosbogdan001):

Nu, arata foarte bine.Am vazut si cum arata/miroase un muschi stricat si nu are nici-o treaba. Azi merg cu el la vet sa vad ce si cum dar nu a mai avut varsaturi nici ieri si nici azi. El stie ce nu i-a convenit, doar noua ne-a fost greata. laughing

| anonim_4396 explică (pentru dragosbogdan001):

Da, asta a fost. laughing Si m-a costat 100 de lei ca sa aflu ca a fost asta si nu probleme la ficat sau alte minuni ce a mai avut el.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Stiam eu laughing Sunt priceput, nu?

| anonim_4396 explică (pentru dragosbogdan001):

Olecuțică așa. laughing

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehh... ma rog ma pricep putin la biologia pisicii si a iepurelui si putina experienta laughing Un muschi stricat nu miroase neaparat si nu arata nici ciudat.

| anonim_4396 explică (pentru dragosbogdan001):

Singurul muschi stricat pe care l-am vazut a fost d-ala la folie pentru ca am uitat sa-l arunc dupa 48 de ore si-ti cam muta nasul la spate. laughing De unde experienta aia? laughing

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesc serios, un muchi stricat nu miroase si nu are gust ciudat. Doar decat daca e stricat calumea, de 5-6 zile... In acest caz miroase cum zici tu.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totusi, poate pisicii nu ii prieste, nici proaspat nici vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,s.ar putea sa fie din cauza mancarii.El nu a fost obisnuit sa manance ce ii d.ai tu acum...i.ai schimbat alimentatia si ai facut rau, mai bine du.l la un veterinar altfel te poti astepta la ce e mai rau... Funda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai lapte la pisic si nu-i mai da mancare gatita

| multimeN a răspuns:

Poti sa iei totul in considerare, pana si o banala bacterie la nivel stomacal.Du-l la veterinar

| Alessandro123 a răspuns:

Este doar o gripa. Administreaza-i Vitamina A.O gasesti in faramaciile veterinare