| konon a întrebat:

Am un catel 2 luni rasa amstaff, aseara i-am dat sa manance carne cruda si a mancat-o. A doua zi dimineata i-am dat din nou si a mancat-o. iar dupa 5 minute a vomitato si nu a fost digerata deloc... si acum tot ce ii dau vomita, ce credeti ca are? Cine nu are experienta in caini va rog sa nu raapundeti.

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Pentru ca halpane. incearca sa ii dai carnita taiata bucatele. si nu cruda. fiarta!

| viotedy a răspuns:

Cine te-a invatat sa-i dai carne cruda? Numai tocata si fiarta bine.

| DenissaRoxana a răspuns:

La 2 luni este mic pentru carnea cruda. Nu ii mai da sa manance nimic (minim o ora) si apoi sa ii dai foarte putin (royal canin junior - iti recomand). Daca inca mai vomita, mergi cu el la veterinar!

| Delia01 a răspuns:

Contacteaza un veterinar. Sunt niste pastilute, daca este doar o mica indigestie. Insa poate fi si ceva mai grav (boli ale stomacului).

| EnnaBwaii a răspuns:

Pai, aceeasi chestie am patit-o si eu! 1.Nu ii mai da carne cruda, e prea mic!
2. Sa nu ii dai niciodata mancare gatita pentru ca ii va afecta ficatul.
Sper sa nu mai ai probleme.