| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel de 2 luni si nu vrea sa mai manance nimic de 5 zile e foarte deshidratat, dar bea foarte multa apa am fost cu el la doctor si i-a dat niste medicamente, dar tot rau se simte ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| freelove1486 a răspuns:

Sall si catelul meu a fost asa antipiticile nu-si fac mereu efectul dar trebuie sa-l lasi pe el sa si revina inceraca sa-i dai tu putina mancare ca sa nu fie prea slabit bafta:X

| benny a răspuns (pentru freelove1486):

Am incercat sa-i dau mancare si scuipa tot ce ii dau eu sad

12 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Asa am patit si eu cu catelusa mea doar ca ea vomita
Am dus-o la feterinar timp de 4 zile in care ii dadea 5-6 injectii pe zi...dar si-a revenit happy

| IQ156 a răspuns:

Probabil ca antibioticile dureaza catva timp ca sa functioneze.Nu iti fa nici o problema.Asa s-a intamplat si cu catelul meu. Funda please?

| benny a răspuns (pentru IQ156):

Eu am fost la doctor din prima zi cand s-a imbolnavit si au trecut 5 zile si tot nu se vindeca

| xDani3lx a răspuns:

Daca are doar 2 luni, cred ca mai trebuia putin alaptat, daca are mai mult de 2 luni este o infectie ceva, da-i medicamentele spuse de medic si vei vedea ca vor avea efect. Funda?puppy dog eyes

| benny a răspuns (pentru xDani3lx):

Are aproape 2 luni jumate, dar mama lor i-a parasit nu a vrut sa- alapteze

| freelove1486 a răspuns (pentru benny):

Sall nu e vorba de alptat la 2 luni si catelusa mea tot de la 2 luni am luat-o si nu avut probleme dar ea s-a imbolnavit de curand acum 1-2 avea aceleasi simptome ca al tau si doctoruli-a facut perfuzie si a zis ca e un virus in aer deci noroc happy:X

| xDani3lx a răspuns (pentru benny):

Benny acesta ese motivul! Catelul nu a fost alaptat si nu are tot calciul necesar! Imi dai o fundita?;; o3

| benny a răspuns (pentru xDani3lx):

Nu stiu care a fost cauza, dar catelul a murit sad

| xDani3lx a răspuns (pentru benny):

Era de asteptat, cauza este ca nu a fost alaptat... cand a murit?puppy dog eyes

| benny a răspuns (pentru xDani3lx):

El manca singur, i-am dat lapte, el nu mai vroia sa manance decat bea apa am fost cu el la doctor i-a facut un vaccin i-a dat medicamente si tot degeaba, a murit mai devreme

| Biancutzaaa13 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta am avut un bichon mic de 2 luni,si ca si tine nu manca absolut nimic,ofera-i dragoste si atentie,si daca bea apa este foarte bine,dar poti sa i dai supa deoarece este lichida si este si mancare pana o sa se obisnuiasca fara mama si fratii lui,mai apoi poti sa i dai boabe foarte mici sau bucati de carne taiate, crede-ma isi va reveni singur, el este foarte suparat din cauza mamei luiwinking