| antonika a întrebat:

Am un ciobanesc german de 7 luni. este foarte agitata si jucausa. vreau sa o dresez si nu stiu cum ( sa o dresez personal ). Sfaturi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie d-lui Matei Horia, la Dresaj canin.Vei primi pe email, gratuit informatiile necesare.

| LupulAlb a răspuns:

De preferinta cauta un politist, sau un dresor de caini politisti, deoarece acest caine la maturitate este ca un "criminal" daca nu ai grija cum te ocupi de el, spun asta deoarece am un caine dinacesta, si este foarte rau "nu suporata lumea", Ai Grija!

| HappyDogsRo a răspuns:

Cel mai bine e sa apelezi la un dresor macar la inceput pana inveti notiunile de baza. Daca nu stii sa-l dresezi e posibil sa il inveti gresit si corectia greselilor este mult mai anevoioasa. Eu sunt foarte multumit de cei de la Clubul cainilor utilitari din Bucuresti.

http://www.happydogs.ro/sfaturi-canine/intreaba-dresorul.html