| Șttefania a întrebat:

Am un hamster pitic pe nume Shobo[fata]. Are cam 3-4 luni de cand am luat-o.
As vrea sa ii iau un hamsterel[baiat]dar imi este frica ca s-ar putea bate:-ss.
Cand am luat-o prima zi nu ma lasa sa pun mana pe ea dar la a 3 a zi deja e avea prin mana si se juca prin maneca mea.
Credeti ca s-ar putea bate?

4 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Da se bat.
Ei pot sta impreuna doar in perioada primavara-toamna cand se imperecheaza, dupa asta sunt separaty si mama isi creste pui apoi se separa toty pentru ca sunt animale care stau separat.impreuna intr-un loc inchis se bat.
Si eu am un hamster, si sta singura nu are nici o problemabig grin

| NattyMadda a răspuns:

Pribabil se vor bate la inceput dar se vor obisnui unul cu celalalt, si se vor imperecheahappy! vei avea si puisori. am avut si eu hamsteri si in prima saptamana s`au batut, dar pana la urma s-au obisnuit unul cu celalalt si s-au imperecheathappy funda?batting eyelashes

| NattyMadda a răspuns:

Sincer acum, eu am avut hamsteri si i-am tinut impreuna in cusca si se bateau la inceput, dar s`au obisnuit si dormeau unul langa celalalt, imaprteau mancarea.deci faza cu tinutul impreuna doar pimavara-toamna e aiurea sincer. acum, faci ce vreihappy sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| march a răspuns:

Daca vreti sa inmultiti hamsteri trebuie sa tineti masulul si femela in custi separate. Este insa posibil ca doi hamsteri din aceiasi specie sa se inteleaga foarte bine.

Eu zic sa incerci.