| Daniel97 a întrebat:

Am un perus si i-am luat de la magazin mancare semi-umeda ca sa o completeze pe cealalta, i-am pus-o in alt recipient de mancare, si i-am lasat-o mult timp dar nu s-a atins de ea, i-am pus si cateva seminte peste ea ca sa-i simta gustul, sau i-am lasat-o doar pe aceasta, dar tot nu mananca. Ave-ti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| MaRiaN96 a răspuns:

Asa imi facea si mie perusul... nu stiu ce sa zic lasa-i acolo mancarea aia mai mult timp poate o sa mananace straight face sau goleste primul recipient si pune mancare din asta semi-umeda poate il fraeresti, ca il stie recipientu lui de mancarewinking

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

La Veterinar daca nu vrei sa moara! probabil ai trebuie pereche (atentie)

| CompleteAndUtter a răspuns:

Da-i ceva mai simplu deocamdata. De exemplu, seminte de alea cu fructe.

| BandOfHorses a răspuns:

Si eu am avut eu perus si i-am dat mancare asortata uscata. Incerca sa-i da si tu.

| Daniel97 explică:

De ce sa moara, ca el mananca mancare normala, nu vrea sa manance supliment, o sa incerc sa-i mai pun peste mancarea normala putin, sa vad daca il pacalesc.Are cineva idee cum sa-i dau si frcute proaspete, am citit undeva ca sa-i pun seminete pe feliuta de fruct ca sa-i simta gustul, dar vreau si parerea altora.