| kagome_8372 a întrebat:

Am un pui de bichon femela ( are 6 saptamani ) l-am adus acum 2 zile acasa. Problema e ca doarme ziua iar noapte imi canta laughing si nu pot dormi. Se linge si foarte des in zona genitala iar pipi face cate un pic din loc in loc este normal? Nici bobitele nu le prea mananca sad.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| white02 a răspuns:

Daca doar de doua zile il ai atunci e de inteles de ce canta noaptea, se simte singura, cu timpul se obisnuieste (dai o saptamana), cat despre lins... e normal ca sa se "curete". Incearca sa o obosesti in timpul zilei, joacate cu ea. Daca apar probleme mai grave cere sfatul unui medic veterinar

| ๓itนpitน a răspuns:

Daca abia l-ai luat iti sugerez sa o duci la veterinar sa o vada si sa-i face vaccinurile, e mica si are nevoie!

| Adrianetc a răspuns:

ce frumos ai descris problemahee hee

| BiscuuBaii a răspuns:

Probabil ca nu s`a acomodat inca ii e dor de mama ei si probabil si de fratii ei... Incearca sa o tii ocupata ziua cumpara`i jucarii multe stai numai cu ea ca sa-i dai de inteles ca nu este singura.Noaptea inainte sa te culci joacate putin cu ea... v-a obosi si se va culca big grinhappy

sper ca te-am ajutat...

P.S: nu uita sa-i iei hrana pentru juniori si sa o duci la veterinar pentru ai face vaccinurile :d Ai grija de ea... si succes cu cresterea ei big grin

| Diana_Cristina_Papa_1990 a răspuns:

Stai linistita ca nu este nimic grav, Nu il mai lasa ziua sa doarma mult si vei vedea ca doarme noaptea, Ca sa mănânce trebuie sa ii faci o cură de vitamine, Du-te cu el la veterinar

| trafycante a răspuns:

Buna ziua, este normal ca in perioada aceasta a varstei sa doarma. Cum a zis si cineva mai devreme, joaca-te cu el, du-te la un medic veterinar bun sa ii dea siropul de deparazitare. Evita sa ii dai bobite. Ca mancare recomand ciorba, orez, piept de pui maruntit. Evita sa-i dai la o varsta asa frageda bucati de carne mare, oase ( ii perforeaza stomacul ), lapte ( face limbrici iarasi ). Fa-i toate vaccinurile la timp ( daca intarzii cu 1-2 zile nu este problema ) si abia dupa ce i-ai facut toate vaccinurile scoate-l pe afara. PANA ATUNCI NU SI EVITA LOCURILE IN CARE AU FOST SI ALTI CAINI, FACE PARAVIROZA! Ce sa zic? spor la crescut, distractie placuta si sunt sigur ca nu te va dezamagi niciodata.