| edi1098 a întrebat:

Amstaff sau Rottwailer?
Argumentati decizia. (Nu va luati de agresivitate)

5 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Eu iti recomand Amstaff deoarece nici prea mare pazitor nu e, nici nu e lenes, este bunicel pretul si isi iubeste stapanul, Rottwailer e cam chinuitor deoarece este si scump, si mereu cand vine cineva la tine trebuie sa ii pui botnita!

| Anonim340 a răspuns:

Amstaff. As fi scris si eu decizia dar mi-au luat-o înainte Trandafirii si Loadteg.
Deci ai încredere, Amstaffwinking

| Loadteg a răspuns:

Amstaff deoarece cu rottweileru vei avea probleme la batranete deoarece cum stiti cu totii, turbeaza. Amstaff este un caine care se ataseaza repede de stapan, dar si un bun paznic. Poti tine un amstaff si in apartament dar recomandat ar fi la casa(curte). Este si mai ieftin ca un rottweiler

| edi1098 explică:

Multumesc de raspunsuri. Eu am mai avut un Rottwailer(75%) aprox. Dar mi.a murit din cauze suspecte(vecini **). Si sunt de acord cu Iulia. Rott. au o reputatie proasta din cauza la filme sau a lersoanele care ii folosesc ca caine de lupta. Totusi Rott.-ul mi se pare mai muschiulos si mai frumos ca aspec. Problema e ca nu am vazut pana acuma un amstaff face to face ca sa imi dau seama.

| IuliaAndreea35 a răspuns:

Acum turbeaza si rotweiller-ul la batranete? laughing Pana acum turba doberman-ul. De unde le scoateti fratilor? Sunt MITURI. Nimic adevarat. La batranete vin bolile asociate varstei. Turbarea e contagioasa, deci cum turbeaza? Din aer? Daca in Ro nu s-au mai semnalat cazuri de turbare la caini de f multi ani.