| KINGPDA a întrebat:

Dintre Amstaff si Rottwailer, care sa il aleg?

13 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Daca nu ai mai avut caini pana acum, ia-ti un Amstaff pentru ca este mai usor de controlat si mai docil decat un Rottweiler, dar daca ai mai avut un caine si stii sa detii tu controlul, ia-ti un Rottweiler.Doar ca Rottweilerul nu e asa de usor de stapanit ca un Amstaff...intelegi? Deci cu Rottwelerul e mai greu putin pentru ca e mai impunator decat Amstafful.

| RedNose a răspuns:

Amstaff

| AnneღU a răspuns:

Mie imi plac ambii :X dar daca e sa aleg, optez pentru Amstaff happy

| SelenaMe a răspuns:

Amstaff

| vinusipaharu a răspuns:

Desi e mai pretentios, fara discutie ia-ti un Amstaff, nu o sa regreti.

| CristiUcV a răspuns:

Amstaff

| Seby1994 a răspuns:

Depinde pentru ce. pentru paza, rottwailer. pentru un caine atat de paza cat si jucaus si dragut, amstaff. bafta

| pitbulita a răspuns:

Intai intreba-te iti permiti? ai unde? stai la casa? esti capabila sa te ocupi atat de alimentatia, sanatatea, plimbatul cat si de dresajul lui? ti-ai ales doua rase destul de dominante, daca nu ai mai avut caine in casa pana acuma iti recomand sa iti gasesti un caine mai putin agresiv pentru ca sa-r putea sa fi mancata de propriul tau catel

| KINGPDA explică (pentru pitbulita):

Am stat la casa si acolo am avut 2 rottwaileri talie mare acum stau la bloc, ca nu mai stau cu ai mei si m-am gandit la un amstaff. Ce sa zic de permis imi permit daca te referi la bani timp am dupa ora 16 sa il scot afara sa ma joc cu el. In trecutul indepartat am avut pitbull si era foarte cuminte zici ca nici nu era caine de lupta si paza toti se mirau.

| Alexax3Alle a răspuns:

Amstaff thinking

| Asha777 a răspuns:

Mai bine Amstaff, Rottwailerii sunt mai agresivi.

| Ovysoru a răspuns:

Clar Amstaff...dar mai bine informeaza-te despre ingrijire si alimentatie.o sa ai de lucru cu el..necesita multa atentie

| Ge a răspuns:

Eu as alege Amstaff imi plac mult mai mult si nu le cade asa mult par deci nu trebuie sa ai grija asa mare de ei. De rottwailer nu stiu ce sa zic?
Decizia ta acuma ce-ti place tie mai mult big grin