| enido23 a întrebat:

An adoptat un catel si nu mi-a fost mentionata rasa, eu am mare grija de el, este inca puiut, i-am facut vaccinurile si in carnetel mi-a fost scris,, metis,, si mie imi seamana mult a Pitbull/Amstaff, are mersul, are f. multa energie.
Niste poze: https://imgur.com/gallery/0goJHs1

Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Metis inseamna corcitura daca nu stiai. Nu ai de unde sti cu cine s-a inperecheat mama lui.

| Anonim2682008 a răspuns:

Seamănă mai mult a Pitbull...

Dar e o corcitură poate să fie metis( mama sau tatăl lui s-a împerecheat cu un câine de rasă) sau poate fii o simplă corcitură care seamănă cu un câine de rasă.

Ps: cățelul tău e f drăguț!?