| Reew a întrebat:

As dori sa am un talisman norocos, exista magazine unde sa gasesc asa ceva sau pot denumii orice lucru sa-mi fie talisman norocos si daca as face asta chiar mi-r aduce noroc?

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Depinde daca stii tu cum sa-l faci sa-ti aduca noroc, daca doar il iei si-l porti va fi neutru din pct asta de vedere, a fi un simplu obiect.
Daca vrei sa ai un talisman iti trebuie un obiect dintr-un material care atrage energiile din jurul tau, in cazul asta si senzatii de bine etc. De obicei cristalele te ajuta: cuartz, onix, turcoaz etc etc etc, depinde care crezi tu ca ti se potriveste. Ai putea citi pe net mai multe despre ele.
Dupa ce il ai, tu trebuie sa-l vizualizezi cu adevarat un obiect care atrage energiile pozitive, adica nu trebuie sa fie un simplu obiect.

Daca vei avea mai multe intrebari contacteaza-ma pe privat, iti voi raspunde la cate intrebari potbig grin

7 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Talismanul in primul rand te protejeaza, trebuie sa alegi insa in ce directie. uite aici: http://www.talismane-amulete.ro/

| Miauti a răspuns:

Pai in general sunt niste magazine care vinde chesti artizanale din asia, elefanti... sau la magazine cu bijuterii.

De exemplu: ai putea folosi o cruciulita de aur, sau poti face rost de un piciorus de iepure.

Poti numi si unele lucruri dar tr sa citesti niste carti de ocultism.

| xeleur a răspuns:

Eu sincer nu cred in talismane norocoase.Si daca gasesti un magazin cu asa ceva nu cred (dupa parerea mea) ca ele chiar aduc noroc. Dar ma rog. Daca ai denumi un lucru ca fiind un talisman norocos nu cred ca ar aduce noroc. Uite daca vrei o sa incerc eu. O sa numesc un lucru ca fiind talisman norocos si o sa iti zic daca imi aduce noroc.

| Kitteny a răspuns:

Un talisman norocos nu iti pica din cer in niciun caz... trebuie sa aiba legatura cu o intamplare, trebuie sa fie ceva intamplator. Daca iti poarta noroc vei vedea dupa ce il porti... Orikum noroc la cautarea lucrului norocos!

| retouchan a răspuns:

Poti sa denumesti ce lucru vrei.eu de exemplu mi-am numit pana de la chitara norocoasa...si am avut noroc.am luat un 8 la mate. ceea ce eu nu am mai luat pana acumbig grin.

| Adelina_8525 a răspuns:

Nu poti denumi orce lucru talismanul norocos.sunt obiecte speciale.De exemplu in Brasov sunt o gramada de standuri si magazine unde se gasesc bratari, lantisoare, inele si alte obiecte specializate in noroc ca sa zic asa acum depinde si in ce oras stai...