| ikerkenzo a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Caniche mare, insa nu stiu daca sa am incredere in aceste site-uri de vanzari, sunt reale sau e doar o "smecherie"?

Răspuns Câştigător
| pefata a răspuns:

Depinde de site. Cu siguranta sunt site-uri scam dar uite niste indicatii care sa te ajute sa indentifici un site profesional si serios.

1)Daca site-ul este sigur trebuie sa contina o rubrica de Contact.Cauta numarul de telefon si suna.
2)Vezi ce spun alti clienti ai site-ului.
3)Fa cercetari.Cauta pe google si alege care consideri ca este mai potrivit.happy

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Am doar cateva sfaturi pentru tine, primite la randul meu de la altii: cand cumperi un caine fii atent la urmatoarele: crescatoria sa nu aiba pui tot timpul anului (asta inseamna ca nu da pauza cainilor sa se refaca), sa nu aiba mai mult de 2-3 rase de caini (e imposbil sa ingrijesti bine multe rase diferite), sa te lase sa intri in crescatorie, sa vezi parintii si actele parintilor (sa nu-ti trimita puiul prin curier-indiferent ca e transportul gratis). Iar cand gasesti ceva ieftin si bun sa ma anunti si pe mine, daca nu o sa uiti. Eu as vrea un caniche pitic (pitic nu toy). mersi

| mereverzi a răspuns:

De obicei nu sunt prea si gure site-urile astea de vanzari. Cel mai bine este sa te duci la magazinul de animale si sa iei unul.

| Minnie a răspuns (pentru mereverzi):

Ba sunt foarte sigure. Animalele de la pet-shop-uri sunt tinute in conditii groaznice inainte sa vina in magazin, in locuri mizere, pline de boli si puricii etc. Dai o gramada de bani pe un animal si iti moare acasa de cine stie ce iar in magazin nu se oboseste nimeni sa-l hraneasca si sa-i dea apa cum si cand trebuie

| ikerkenzo explică:

Mersi pentru raspunsul rapid, acum ma pun sa caut

| samarghitan a răspuns:

Www.sunphoto.ro dai la cautare