| Iupeburg a întrebat:

As vrea un caine de talie mica, care sa nu aiba nevoie de mari ingrijiri cu blana, sa nu coste foarte mult si sa poata rezista la frig(iarna-as vrea sa ma joc cu el in zapada big grin).Ce rasa ar fi potrivita pentru ceea ce as vrea?
DAu funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Pai:Nu prea exista cu blana scurta si care sa reziste iarna ar fi husky, dar nu e de talie mica.Un pechinez de pe drum ar fi cea ma buna alegere.Nu te costa nimic... sigur rezista si iarna.Mananca orice, te poti juca in zapada cu el, dar te vei alege cu niste uscaturi deoarece toti cainii mici sunt ''afurisiti''. Lasand gluma la o parte,''cainii secolului 22'' care se poarta si sunt la moda ar fi bichonul.Si acum realizez ca vara il poti tunde si iarna ii va creste blana.Deci bichonul e raspunsul meu! Bafta! Apropo si eu am caine(am chow chow) pentru detalii despre ingrijirea lui imi poti trimite mesaje pe TPU.

4 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Caine LUP-eu am si e forte cuminte(desigur l-am dresat) nu face probleme cu blana iar iarna rezista la frig si in plus e forte puternic!

| unwestie a răspuns:

Bichon maltez-Cateii de rasa Bichon Maltese sunt de talie mica si au corpul acoperit de la cap pana la picioare de o manta lunga, matasoasa, alba, care nu naparleste si este formata dintr-un singur strat. Desi cantareste la maturitate intre trei si patru kg este plin de calitati si de vigoare.
atentie sa nu il pierzi prin zapadahappy

| Iupeburg explică:

Multumesc mult tuturor...de cateva zile mi-a murit catelusul care...era de pe drum big grin.Am avut mare grija de el si era pentru mine cel mai bun prieten deoarece facea niste trucuri pe care le-a invatat singur.Acum parca mi s-a rupt o bucata din suflet stiind ca nu mai am tovaras de sanie de ascunsea si de multe alte lucruri.As vrea sa gasesc unul la fel ca el pentru a nu-i simti lipsa celuilalt.
Multumesc mult pentru ajutor.