| Blossomis a întrebat:

Astazi am fost cu pisicuta mea afara care are 4 luni.SI din greseala s-a pus pe un stup de albine si a intepat-o o albina in laba. Putinmai sus de labutza.Era ff umflata si se lingea la ea, dar acum vad ca s-a desumflat putin si nu o mai deranjeaza.AM dat-o cu apa oxigenata si cu putin rivanol.Sa-i mai dau ceva sau sa o las asa sa-i treaca? fundita

Răspuns Câştigător
| 0PopaPorno a răspuns:

Lipestei de zona umflata o punga cu apa rece.(nu foarte rece).
Daca tot ramane umflata ar fi bine sa o duci la veterinar.El sigur te poate ajuta!winking

4 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

Eventual putin otet, dar stai linistita, o sa-i treaca.

| Isabellaღ a răspuns:

Lasao ca ii trece.Numai sa nu fi ramas acul in labutza.Te-ai uitat bine? Sa nu ramana acul ca se infecteaza:-|. Oricum daca albina nu si-a lasat acul inseamna ca ii trece repede si nu trebuie sa iti faci griji.

Sper sa ii treaca repede!

| Purple_4057 a răspuns:

Intr-o punga bagi gheata din congelator, cuburi de gheata! Apoi pui acolo unde a intepat-o! Daca in maxim doua zile nu-i trece trebuie dusa la veterinar! Veterinarul probabil iti va da tratament pentru ea! Ai grija de pisica ta!>big grin

| Kiky2 a răspuns:

Nu, este de ajuns cat ai afcut se va vidneca in mazim catev azile