| elen004 a întrebat:

Bun TPU! As vrea sa imi iau un caine. in special Terrier Toy. As vrea sa stiu cate ceva despre el:
-Cum se comporta cand ramane singur in casa?
-Ce mancare trebuie sa ii dau?
-Cat ar costa unul? ( as vrea un pret mai rezonabil)
As dori si alte detalii daca stiti ( Cat mai multe)!
Daca aveti de vanzare. lasati aici un link. si o sa ma uit dupa!
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Miss009 a răspuns:

Buna! Si eu vreau un Yorkie si m-am documentat pentru intrebarile de mai sus si am obtinut raspunsuri!
1. Se comporta bine. Nu latra! Dar AI GRIJA cu FIRELE DE CABLU!
2. Cand e pui nu conteaza ce marca de mancare ii dai atata timp cat este de Puppy. Te sfatuiesc sa ii iei de la Royal Canin special pentru Yorkshire Terrier Puppy cand e pui iar Adult atunci cand e adult. Cand o sa il iau o sa il cumpar de pe tocmai.ro sau mercador.ro. Eu am gasit cu 400-600 ron. E destul de rezonabil!
Alte detalii:
-de la 1 sapt la 8 sapt trebuie sa respecti schema de vaccinare pentru pui;
-blana trebuie periata zilnic(chiar daca are par scurt)
-trebuie plimbat de 3-5 ori pe zi
-ii plac jucariile cu sunet
-sa ai grija sa nu se ingrase
- o data la 3 saptamani trebuie taiat sau smuls parul din urechi ca sa previi infectiile sau altele;
-sa ii acorzi atentie zilnica, pentru ca asa simt ei!
Sper ca te-am ajutat si sper sa ti-l iei!
Fundita?

| elen004 explică (pentru Miss009):

Multumesc mult! happy Sper si eu sa mi-l iau!

2 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 81179-Vreau-un-Yorkshire-Terrier-TOY