| Dalina27 a întrebat:

Am 2 carasi.mascul si femela..si azi au inceput sa se "alerge" prin acvariu..cred ca femela a depus icre..nu stiu sigur daca sunt icre(sunt niste bilute minuscule alb-transparent pe fundul acvariului) ce trebuie sa fac in cazul in care sunt icre? nu am alt acvariu in care sa ii mut pe cei 2 pana ies pestisorii din icre.

4 răspunsuri:
| SabbySabbynutza a răspuns:

Da sunt icre.Pai lasa-i acolo, ca nu cred ca se intampla absolut nimic.

| Dalina27 explică (pentru SabbySabbynutza):

Mi e firica sa nu le manance...as vrea sa ii inmultesc big grin

| SabbySabbynutza a răspuns:

Nu le mananca. Uite eu la mine in clasa la scoala am un acvariu cu pesti si ei au depus icre inainte sa intram in vacanta si acum cand am venit inapoi tot acolo erau si nu lea schimbat acvariul.Nu are cum sa le manance crede-ma.happy

| lariiiin a răspuns:

Eu cred ca daca le dai mancare la discretie u ar trebui sa le manance in togmai nu trebuie sai desparti deoarece mici pestisori cand vor iesi din icre vor avea ajutorul mamei sa invete sa manance...dar daca vezi ca cumva are tendinte de a le manca sau rupe etc...sa ii desparti de pui sau sa intrebi un specialist!