| IDontCareee a întrebat:

Am câteva întrebări...
-De unde aș putea cumpăra un bichon maltese?
-Câte luni ar fi indicat să aibă când îl cumpăr?
-Ce lucruri am nevoie? (de la mâncare până la jucării etc)
Dacă aveți și voi bichon spuneți-mi cum l-ați învățat să facă pipi afară, după cât timp după ce mănâncă vă jucați cu el (idk, chestii de genu') Lucruri din viața de zi cu zi laughing

3 răspunsuri:
| Vany03 a răspuns:

Buna! Si eu am un bichon. Eu l-am luat de pe net, de la un domn care avea mai multi, nu cred ca are sens sa iei din mall-uri sau mai stiu eu de unde, doar pentru un pedigree. Bine daca vrei sa fie rasa pura de obicei in mall-uri sunt. Ar trebui sa aiba cam 7 saptamani cand ili iei,asa e ok. Pai ti-ar trebui boabe royal canin de puiuti,perie pentru caini,pentru ca li s-e incurca blana foarte repede si dupa trebuie sa il tunzi,daca nu il descuri; cand e mic nu prea sa joaca cu jucarii,mai ales cu cele zgomotoase,poate cand s-o face mai mare pentru a-s ascutii dintii,poti lua o funie de care sa tragi sau o minge pe care sa ti-o aduca inapoi idk. Inainte a mea facea pipi in casa pe scutec,dupa cateva luni a inceput sa faca afara,nu am invatat-o eu sau ceva, doar ca atunci cand isi face treburile afara si de fapt face in casa, trebuie sa il feliciti. Te poti juca cu el destul de des, dar nu cand mananca; dupa ce mananca ar trebui sa treaca vreo cateva ore. Sa stii ca sunt foarte draguti si iti umple casa de fericire. Sincer merita, dar sa stii ca sunt foarte costisitori si sensibiliwinking. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| IDontCareee explică (pentru Vany03):

De unde cumperi mancarea? (Royal canin)Ce tip, si cat costa?

| IDontCareee explică (pentru IDontCareee):

*Acum mi-ai dat seama că mi-ai spus ce tip de mâncare trebuie* laughing)
De unde si cat costa?