| bitsyboom111 a întrebat:

am gasit in spatele doi puiuti de pisica negri cu tenta de roscat, asa frumosi! i-am luat in casa deoarece erau multi caini rai si copii fara suflet care ii aruncau in sus si ii loveau cu picioarele, mi-a fost foarte mila! dar mai am si un motan mare care e mai rau asa...happymotanul nu vrea decat sa le miroase iar ele il scuipa si maraie.please HELP! ce sa fac sa-i imprietenesc? FUNDAwinking

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Ma bucur ca i-ai luat din spatele bloculuihappy.Cum ai spus si tu acolo exista foarte multi oameni fara suflet si puteau sa-i calce in picioare si sa-i omoare fiind si mici si fara aparare.A fost foarte frumos gestul tau de a salva niste micute pisicutehappy.
Acum sa trecem si la subiectul intrebarii tale. Pisicutele cele micute il scuip pe motan pentru ca le e frica de el si incerc sa se apere cat pot si ele.Iti voi da un mic sfat cand ai luat acesti doi pui de pisica trebuie sa-ti alinti motanul si sa te joci cu el tot asa cum te jucai si pana sa nu apara mititei si nu sa te joci numai cu cei mici si pe motan sa-l lasi balta pentru ca nu e frumos si motanul va prinde ura pe ei ca sunt mai alintati decat el.Chiar daca nu faceai asta tot ti-am spus sa nu faci asa ceva niciodata, ti-am spus pentru ca unii oameni/copii asa fac se joaca cu cei mici si pe ceilalti ii lasa si nu-i mai baga in seama ti-am zis asta ca sa n-o faci in viata ta pentru ca este ceva ingrozitor.
Acum trecem la intrebarea tawinking deci ca tu sa-i imprietenesti este greu ei daca nu vor nu ai nici un drept sa te bagi chiar daca te-ai baga nu te-ar lua in seama si si-ar vedea toti de treaba lor.Incearca sa-i imprietenesti jucand-u-va voi 3 impreuna(+ tu) si poate asa se vor apropia mult maI mult uni de fiecare.
Daca nu vei putea lasa-i daca no vor vrea si numai insista pentru ca trebuie sa se inteleaga ei bine doar stau toti in aceeasi casa cu tine si trebuie sa se acomodeze unii cu altii.
Succes sper sa reusesti sa ii imprietenesti cat de cat!
Pa, pa!

| bitsyboom111 explică:

In spatele blocului

| Levya a răspuns:

O prietenie intre animale pare un lucru simplu pentru unii.Incearca sa ii aduci pe toti impreuna si sa ii mangai pe toti, pune-i fata in fata si vorbestele ca si cum ai vorbi cu oameni(frumos).
Sper ca te-am ajutat...bafta!

| gabita231 a răspuns:

Mai bine lasa-i pe ei sa se imprieteneasca ontai, si eu am avut un caine mare si cand am mai adus unul mic nu se intelegeau da dupa o luna au devenit prieteni