| Geamantanï a întrebat:

Buna am o catelusa are 2 ani si este rasa bichon maltez as vrea sa o dresez sa aduca batul sa vina la mine cand o strig etc....va rog help me dau funda

Răspuns Câştigător
| Elly94sweet a răspuns:

Merge sa o dresezi si la 2 ani dar mai greu avand in vedere ca e maltez invata repede (sunt inteligenti si usor de dresat)strig-o pe nume +haide vin-o aici +recompensa (o bobita din mancarea uscata).ii arungi mingea si daca are chef de joaca ti-o aduce inapoi.si eu am bichon, are 3luni aproape, dar stie sa vina cand o strig sau sa-mi aduca mingea.trebuie sa aiba si chef ca daca nu are nu faci nimic.

2 răspunsuri:
| Copiliţă a răspuns:

Daca are 2 ani, cred ca o educi mai greu. E deja maricica, cat sunt mici invataa reperde. Cauta pe net diverse tutoriale video...

| Pinguina123 a răspuns:

Cel mai bine o ademenesti cu hrana. Adica dropsuri si alte chestii bune de ros care le plac cainilor. Ii spui sa faca un anumit lucru dupa care o rasplatesti. Incerca ..vei reusi cumva.dar asta e o modalitate buna. Funda? big grin happy