| ElenaTiby a întrebat:

Am o poveste trista sa va spun. Mai intai:
Am avut o pisica de cand s-a nascut o am in casa. Mama ei a fatat-o si ea mai iesea pe afara nu este mica dar nici mare este potrivita
Asa si marti seara seara pe 8, 9 cam asa a iesit afara pe urma mama s-a dus sa o ia de afara si a venit dupa un timp iar a iesit si pe urma m-am dus eu dupa ea ca cand s-a mai dus mama din nou, nu a venit la ea.
Asa si cand m-am dus eu miorlaia foarte tare langa roata unei masini mi-e mi-a fost teama sa o iau nustiam daca avea sange sau nu. Asa ca am trimis-o pe mama dupa ea, sa vada ce a patit si a luat-o in casa. Pe urma cand a venit cu ea nu avea sange doar ca avea coloana rupta si nu mai putea mergea cu picioarele din spate...
A dus-o dimineata la veterinar mama, si i-a dat niste injectii de dat acasa, dimineata si seara si niste vitamine. Bun si pe urma miercuri seara facea ingrozitor de rau. nu avea stare coada i se zvarlea, miorlaia foarte tare numai manca absolut nimic era agresiva musca pe oricine care se apropia de ea atunci cand avea dureri il musca... nu stiu cine i-a rupt coloana un handicapat fara mila sadcrying
Nu i sa mai intamplat niciodata asta. Si joi dimineata a murit am plans foarte mult, credeam ca nu mai pot trai fara ea. cu toate ca nu am uitat sunt trista in continuare si nu stiu ce sa mai fac
poate veti spune ca a fost oarecare pisica dar nu e chiar asa ea a fost singura pisica care am avut-o care vinea cu motu in pat sa il aruncam si ea se ducea dupa el, se baga in patura cu mine, dormea pe calorifer atunci cand era cald, si multe altele era cea mai deosebita...
Intrebarea mea pentru voi :

1) ce sa fac sa nu imi mai fie asa de dor?

2) ce credeti ca a determinat-o sa pateasca asta? De ce a fost lovita?

3) Oare exista pisici sa le faci sa faca ce a facut si ea? jucausa? dau funda la cel mai potrivit raspuns pentru mine in starea care sunt acum va multumesc frumos si cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| adinutza156 a răspuns:

In primul rand...iti poti lua o noua pisicuta cu acordul parintilor tai! Ca sa nu iti mai fie dor de ea fa ceva(citeste sau stay pe facebook fa-ti o pagina pe facebook si pune poze aduna like-uri si asta iti va umple timpul si vei uita de ea pana la urma! Stii vorba aia,, Curiozitatea a ucis pisica'' a fost curioasa si probabil a dat o masina peste ea sad

2 răspunsuri:
| greculivia89 a răspuns:

Salut.
Si mie mi-au murit multe pisici, si am suferit.Dar, trebuie sa treci mai departe.Si in legatura cu pisicile jucause.Sunt site-uri cu instructiuni/dresaj la pisici, si sa stii ca fiecare pisica are o personalitate unicita, deci este posibil ca una sa invete perfect iar alta sa nu te bage in seama.Dar asa sunt pisicile.Incearca sa treci peste ea cumparandu-ti o pisica care seamana cu precedenta,sa fie de acelasi sex, dar fara acelasi nume, pentru ca exista o superstitie, dar faci ce vrei. Sper ca te-am ajutat.Nu doresc funda.

| greculivia89 a răspuns:

Salut.
Si mie mi-au murit multe pisici, si am suferit.Dar, trebuie sa treci mai departe.Si in legatura cu pisicile jucause.Sunt site-uri cu instructiuni/dresaj la pisici, si sa stii ca fiecare pisica are o personalitate unicita, deci este posibil ca una sa invete perfect iar alta sa nu te bage in seama.Dar asa sunt pisicile.Incearca sa treci peste ea cumparandu-ti o pisica care seamana cu precedenta, sa fie de acelasi sex, dar fara acelasi nume, pentru ca exista o superstitie, dar faci ce vrei. Sper ca te-am ajutat.Nu doresc funda.