| Tudor_Beatrice_1994 a întrebat:

Buna, am si eu un pisoi mic gasit pe strada, are cam 3 luni... am fost cu eu la veterinar, am facut tot ce era necesar pentru sanatatea lui. Problema este ca nu vrea sa faca la nisip, il mananca, mentionez ca el a stat pe strada si a mancat tot ce a apucat ca sa traiasca.
Cum pot sa il fac sa faca la nisip si sa nu il mai manance?
Multumesc

1 răspuns:
| antonimilk a răspuns:

Vorbește cu un veterinar, probabil exista pastile sau ceva. Cumpără i mănâcat adevărata pentru pisoi. Sa nu-i dai din prima tot felul de ale noastre fiindcă poate nu este obișnuit.
Nu știu dacă există anumite suplimente/ pastile care sa dea putere și energie la pisoi dar întreabă orice.
Managauie, fii bună cu el (știu că ești) și ai grija de el foarte mult, nu-l grăbii etc.