| Vereş_Dănutz_1997 a întrebat:

Buna am un golden retriever are 1 luna si nu latra insa fratele ei latra este vreo problema?

5 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Chiar si in randul cainilor exista indivizi mai "guralivi" si indivizi mai tacuti.Nu ar trebuie sa te sperii daca mananca, bea apa si se joaca.Si pana la urma, aceasta este o varsta frageda, iar puiul abia incepe sa exploreze lumea.
Unul dintre cainii mei, era foarte guraliv cand era puiut..si nu s-a schimbat de loc, desi implineste anul acesta in aprilie 4 ani.
Numai bine!

| Mihaela1964 a răspuns:

Buna.E mic inca, mai asteapta macar o saptamana sau doua.Am observat ca incepe sa "vorbeasca" daca are cu cine, daca mai exista un caine in locuinta, sau daca aude latrand caini de prin vecini.Cand am luat ultima catelusa i-am pus filmulete pe youtube la care a fost tare atenta si latra chiar.Incearca si tu.Sa-ti traisca!
P.S. Ce nume i-ai pus?

| JulyStorm a răspuns:

Lasa, ca are timp sa invete sa latre. A mea n-a zis nimic pana pe la doua luni jumate, chiar trei. Si dup-aia nu-i mai tacea pliscul. laughing

| MrAnonymus a răspuns:

E prea mica sa latre nu este nicio probleba.