| Snowa a întrebat:

Buna!
Am un iepure mascul adult (are 2 sau 3 ani) si e rasa russe. Il am de 7 luni, cred, si e încă sălbatic. Am încercat tot felul de metode, dar nici una nu a mers cum trebuie. Îmi puteți da niste sfaturi cum sa il îmblânzesc?
Mulțumesc.
P.S.: L-am luat de la o prietenă pe care nu l-a mai vrut.

Răspuns Câştigător
| Xaya a răspuns:

Presupun ca si de aia nu l-a mai vrut... Incearca sa improvizezi un tarc in care sa intri si tu si iepurele. Stai cu el mult, ia niste morcovi, salata verdeturi ce le place lor si arata-i-le, daca le vrea sa le ia din mana ta. Fa-l sa ti se urce in brate. lasa-l sa se obisnuiasca cu tine si sa te miroasa. Dupa un timp, voila, iepurele nu mai e salbatic

2 răspunsuri:
| marriancosmin a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=oBueiRObSQE Vorbeste tipa asta despre iepuri.

| Icpet a răspuns:

Petrece cat mai mult timp cu el. Stai pe podea, citeste o carte si la un momentdat vine la tine. Cand se obisnuieste sa se apropie dai o recompensa(mar fara samburi, morcov, zmeura). Sa vb incet, calm si nu il lua in brate! Ia-o usor si o sa se imblanzeasca. Crede-ma, am doi iepuri.