| RayBoy a întrebat:

Cum sa imblanzesc un iepure >salbatic?)(_?

2 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Un iepure salbatic nu se imblanzeste repede, pentru ca trebuie sa ai rabdare cu el, mai intai baga-l in cusca, dai de mancare si dupa o luna sau mai mult incearca sa-l mangai pe blanita si dupa catva timp va avea incredere in tine.

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

E greu de imblanzit! Mama mea, cand era mica a luat si ea un iepure salbatic, s-a invatat putin dar in cele din urma a murit, deci la tara, nefiind habitatul lor natural s-ar putea sa nu traiasca. Mai bine iti cumperi unul de casa!